Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Běh na Palici

Dnes se konal 2. ročník Běhu na Palici. Na start závodů se postavilo 33 závodníků (z toho 5 žen). Po startu na fotbalovém hřišti v Rybníku se pokračovalo prudším stoupáním lesem do Srnova. Dále se pak pokračovalo mírně do kopce až na metu 4 km. Odtud se běželo mírně zvlněným terénem až na hlavní vrchol - Palice. Ten byl asi 80 m od trati, ale přesto jsem odbočil a neodolal možnosti podepsat se do vrcholové knihy. V dalších třech kilometrech jsem si odpočinul v seběhu, který následoval. Na devátém kilometru čekalo překvapení. Poslední kopeček, který ale stál za to. Místy až 15 % stoupání. Byl to těžký závod, ale dal jsem ho bez chůze, a proto jsem maximálně spokojen.

Trasa vedla lesními cestami v hezké přírodě a přes včerejší silný déšť byl terén poměrně slušný. Ochlazení, které příšlo s deštěm, bylo pro běh opravdu příjemné. Díky.