Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Křížová desítka v rekordním počtu i s rekordem trati

Sobotní 3. ročník jarní běžecké klasiky přilákal na Lesní hřbitov na start rekordní množství běžců. Široký program akcí zahrnoval dětské závody, běh na 5 km a 10 km. Ve všech kategoriích se letošní Křížové desítky, která je součástí ISCAREX poháru, zúčastnilo 555 závodníků.

V hlavním závodě v traťovém rekordu 33:01 min. zvítězil Jáchym Kovář z TJ Jiskra Litomyšl před Pavlem Brýdlem a Pavlem Petráskem. Mezi ženami doběhla první Táňa Metelková také v historicky nejlepším čase 37:03 min. před Denisou Kozákovou a Ivetou Fořtovou. Za krásného, místy až letního počasí byla pro závodníky připravena jedinečná trasa do kříže, a také bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Kompletní výsledky a fotogalerie k závodu naleznete na stránkách pořadatele www.sportvisio.cz, kde jsou již připraveny další akce, včetně Olfincar Hradeckého půlmaratonu, ČSOB Maratonu Hradec Králové a nově také Eleven půlmaratonu Český ráj.