wmmr2008.com

Mistrovství světa v běhu do vrchu veteránů 2008

Kraličák 2009

Letošní "kulatý" 10. ročník závodu CENA FIRMY ISCAREX Dolní Morava - Králický Sněžník se uskuteční v sobotu 15. srpna 2009. Těšíme se na Vaší účast. Startovné na veřejný závod při použití internetové přihlášky do 8. 8. 2009 a jejího neprodleného zaplacení činí 200 Kč. Později nebo na místě 300 Kč.

Další informace na www.kralicak.cz.

Smutná zpráva pro svět běhů do vrchu

S lítostí oznamujeme, že v pondělí 9. února 2009 nás navždy opustil dlouholetý prezident Světové asociace běhu do vrchu (WMRA) a její zakládající člen pan Danny Hughes. Odchod vždy usměvavého a neúnavného propagátora běhů do vrchu je pro vrchařskou veřejnost velkou ztrátou.

Více zde.

Váše komentáře

Very nice site! (Pharmb941)

Přečíst všechny komentáře >>


DVD záznam

DVD záznam 8. mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu si můžete objednat na adrese info@evroservis.cz za 500,- Kč (evropa - 35 EUR, zbytek světa - 40 EUR) včetně poštovného.


Úvodní slovo

Jsem rád, že mohu přivítat účastníky osmého Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu. Minulých sedmi ročníků se zúčastnily tisíce veteránských atletů. Je velmi potěšující vidět nadšení a přátelství, které provází všechna mistrovství. Rád bych za všechny z Vás pogratuloval a poděkoval pořadatelům uplynulých ročníků za skvělou práci, kterou odvedli při organizování těchto náročných akcí. Letos poprvé zavítáme do České republiky. Dějištěm závodu bude Dolní Morava, oblíbené lyžařské a výletní středisko. Jsem přesvědčen, že budete v tomto útulném letovisku nadmíru spokojeni s tradiční českou pohostinností. Běhy do vrchu mají v České republice velkou tradici. Konalo se zde Mistrovství světa i Evropy a úřadující světovou šampionkou je Češka Anna Pichrtová. Muž stojící za letošním mistrovstvím je Jan Šimůnek, majitel firmy Iscarex obchodující s kovoobráběcími nástroji, sám aktivní veteránský běžec, který se na loňském mistrovství umístil v kategorii M55 na 58. místě. Jsem si jist, že své bohaté zkušenosti z minulých šampionátů zužitkuje při organizaci toho letošního ke všeobecné spokojenosti. Můžete se těšit na profesionálně zvládnutý závod a setkání se starými přáteli. Nepropásněte to!

Danny Hughes - Prezident WMRA


Vážení sportovci, vážení sportovní fandové, je mi ctí přivítat Vás v Pardubickém kraji na Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu, nad nímž jsem velmi rád převzal záštitu. Těší mě, že jste k nám zavítali v takovém množství, abyste pokořili vrchol Slamník, ze kterého je vidět na nejvyšší horu našeho regionu, Králický Sněžník. Já sám jsem na tento symbolický vrchol Pardubického kraje několikrát vystoupal jako turista a vím, v jak těžkém terénu se budete pohybovat a do jakých nadmořských výšek se v boji o titul dostanete. Přihlédnu-li k tempu, kterým vrcholu Slamníku dosáhnete a samozřejmě Vašemu věku, máte můj neskonalý obdiv. Na stupních vítězů mohou stanout pouze tři nejlepší z Vás. Přesto přeji každému, aby vyšel jako vítěz alespoň z dílčích soubojů, soubojů s náročnou trasou a sebou samým. Věřím, že po takovémhle soukromém vítězství budou se závody spokojeni všichni zúčastnění. A doufám, že k té spokojenosti přispěje i krásná příroda severovýchodního koutu našeho kraje. Pokud se k nám budete chtít v budoucnosti vrátit, ať už jako sportovci či turisté, budu naprosto spokojen i já.

Ing. Ivo Toman - hejtman Pardubického kraje


Vážení sportovní přátelé, s radostí jsem přijal zprávu, že společnost Iscarex, s.r.o. byla pověřena Světovou asociací běhů do vrchu WMRA uspořádáním osmého mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu. O to více mne těší, že tato významná celosvětová sportovní akce se uskuteční v krásném prostředí Králického Sněžníku a oblasti Dolní Moravy. Velmi rád také přijímám osobní záštitu a nabídku členství v čestném předsednictvu této sportovní akce.

Ing. Roman Línek - vicehejtman Pardubického kraje


Milí návštěvníci webových stránek, rád bych Vás co nejsrdečněji přivítal na internetových stránkách Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu v roce 2008. Po osmé se setkají veteránští běžci z celého světa na šampionátu zaštítěném Světovou asociací běhů do vrchu WMRA. Pevně doufám, že šampionát, pořádaný firmou Iscarex v Dolní Moravě, v České republice, se zapíše do Vašeho povědomí jako úspěšné a vydařené mistrovství. Věřím také, že si odsud odvezete pěkné zážitky a jen ty nejlepší vzpomínky. Tyto stránky Vám přinášejí potřebné informace od pořadatelů, kteří se spolu se mnou těší na setkání s Vámi 6. září 2008 v Dolní Moravě.

Ing. Aleš Stránský - ředitel závodu


Vážení sportovní přátelé, během posledních 17 let jsme úspěšně uspořádali 55 závodů, včetně mezinárodních a v roce 2005 mistrovství republiky. Organizovat mistrovství světa v běhu do vrchu, byť veteránů, je záležitost zcela mimořádná. Máme na naší straně krásnou přírodu, příslib vynikající účasti až 1500 skvělých běžců, zkušený tým organizátorů, přízeň místních samospráv. Přátelé sportu, běhu a pohybu vůbec, zvu vás, přijďte se podívat. Již samotný závod bude jedinečnou událostí. Připravujeme pro vás i zajímavý doprovodný společenský program, nebudou chybět ani možnosti dalších zážitků včetně občerstvení. Oblast Králík, Dolní Moravy a Kralického Sněžníku je nádhernou, dosud ne zcela turisticky objevenou částí našeho regionu. Jsem přesvědčen, že akce světového významu jí může jen prospět. Napište si do svých diářů termín 6. září 2008.

Jan Šimůnek - předseda organizačního výboru


Na Slamníku slunečno

Azurové nedělní odpoledne (14.10.2007) strávila skupina pořadatelů příštího veteránského MS v běhu do vrchu výstupem na vrchol Slamníku. Znovu byla přeměřena trasa, tentokrát použitím zapůjčeného GPS loggeru (díky Michale :). Nahoře jsme pak otestovali dostupnost a kvalitu signálu bezdrátového internetu a kochali se neskutečnými rozhledy po okolí. Výsledky měření můžete vidět zde.

První měření

O pouhý týden později se Dolní Morava změnila k nepoznání. Místo slunečného odpoledne zažili účastníci prvního měření trasy chumelenici a bořili se po pás ve sněhu. Díky tomu měření nebylo přesné a muselo být později provedeno znovu. Samotné akce v terénu se zúčastnili: Danny Hudges, Jan Šimůnek, Aleš Stránský a tlumočnice Jitka Kosařová. Do následné diskuze se ještě zapojili: Dušan Krabec, toho času starosta města Králíky, Jana Bednářová, starostka obce Dolní Morava a Milan Gracias, člen Horské služby Dolní Morava.

První výběr trasy

Předposlední říjnový den roku 2006, za nádherného počasí se vydali Jan Šimůnek (jednatel Iscarex, s.r.o.) a Aleš Stránský (předseda Českotřebovského běžeckého klubu Iscarex) s dcerou Míšou na první obhlídku spojenou s výběrem trasy plánovaného mistrovství světa. První 4 km se původně shodovaly s tratí běhu na Králický Sněžník, u mramorového lomu se však mistrovská trasa bude vracet zpět ke sjezdovkám. Po dostatečném vyřádění se na sjezdovkách trasa pokračuje až k vrcholu hory Slamník.

První jednání

2. prosince 2005 se sešli prezident WMRA Danny Hudges, předseda České asociace běhů do vrchu Karel Šklíba, ředitel ČAS Mgr. František Fojt, jednatel firmy Iscarex, s.r.o. Jan Šimůnek, Libor Varhaník, Celia Mendes, Vlasta Jiránková a Jitka Jiránková v Úpici k projednání pořadatelství Mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu v roce 2008 v Dolní Moravě.

Uvítací video:

Stiskněte tlačítko v prohlížeči níže pro start uvítacího videa. Video je umístěno na serveru YouTube.

Novinky:

Rychlá volba

Hledat

English version hereSwitch to English version.

Czech version hereSwitch to German version.
691
www.wmra.info


www.world-masters-athletics.org


Měření výsledků pomocí elektronických čipů zajišťuje SportSoft Timing.


TYHAN.cz - Připojení k internetuPřihlásit ~ Kontaktní formulář ~ Partneři ~ Copyright ~ Webkamera
Copyright© 2K7 jiri.cz | Your suggestion send to info@wmmr2008.com | version 0.3