Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Běh na Kozlovský kopec 2018

V neděli 24. 6. 2018 se běžel již 27. ročník populárního Běhu na Kozlovský kopec. V posledních letech se závodu pravidelně zúčastňuje více než stovka běžců. Závod je součástí MARATONSTAV Českého poháru v běhu do vrchu a ISCAREX poháru. Svojí délkou a profilem (délka 5 km a převýšení 230 m) patří mezi nenáročné závody, ale o to více je oblíben i mezi hobby běžci a sportovci jiných odvětví. Trať má po celé délce asfaltový povrch. První kilometr vede městem a pak trať rovnoměrně stoupá březovou alejí až do cíle k Chatě Maxe Švabinského. Start závodu byl u budovy VDA v Habrmanově ulici v 10:00 hodin. Zde byla také prezentace a zázemí pro závodníky. V ceně startovného (100 Kč) bylo zahrnuto občerstvení v cíli, doprava osobních věcí závodníků do cíle, měření času, využití zázemí závodu.

Ceny pro první tři závodníky ve všech vypsaných kategoriích byly finanční a další věcné ceny byly slosovány v běžecké tombole.

Traťový rekord v kategorii mužů stále drží Robert Krupička časem 17:29 a v kategorii žen domácí českotřebovská závodnice Michaela Stránská časem 20:32. Jak Robert, tak Michaela jsou vynikajícími běžci do vrchu a medailisty z Evropských i světových šampionátů. Letošními vítězi se stali Pavel Dvořák (19:15) a Adéla Stránská (20:34). Prvního ročníku v roce 1992 se startem na Novém Náměstí se zúčastnilo 17 závodníků. Nejvyšší účast byla na 22. ročníku - 151 závodníků. Letos se závodu zúčastnilo 100 běžců. Závod není jen pro elitní závodníky, ale je otevřen široké veřejnosti bez omezení.

Michaela Stránská, závodnice pořádajícího oddílu a držitelka traťového rekordu 20:32 z roku 2016