Firma ISCAREX s.r.o.SportTermínovka 2021KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2021
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAELEVENPardubický krajČeský běhBackground

Běhy do vrchu na Jižní Moravě

První červnový víkend si milovníci zdolávání kopců přijdou na své. V sobotu 3. 6. naleznou ve vrchařské termínovce Běh na Děvín a v neděli, 4. 6. Běhy na Výhon. Oba závody jsou zařazeny do MARATONSTAV Českého poháru v běhu do vrchu a tradičně přilákají široké pole běžců všech výkonností z celé ČR. Jako dvojzávod pak nabízí možnost strávit krásný víkend s běháním v přírodě pro celou rodinu.

Na Děvín počtrnácté

Běh na Děvín se uskuteční již po čtrnácté. Svoji délkou 9,1 km a převýšením 690 m se řadí podle obtížnosti do kategorie A ve zmíněném poháru. Duchovní otec závodu a hlavní pořadatel František Kolínek je zárukou skvěle organizačně zajištěného podniku a příjemné běžecké atmosféry. Pro juniorky, muže nad 70 let a ženy nad 55 let je připravena schůdnější trať s parametry 4,4 km a převýšením 410 m. Na své si přijdou i nejmenší, jsou vypsány kategorie od předškolních dětí až po starší žáky.

Na Výhon v maratonkách, i s kočárkem…

Běhy na Výhon v Židlochovicích se uskuteční potřetí. Předkrm obstará Lidový běh, který startuje v 10:00 a má přívětivé parametry 1,8 km a převýšením 170 m. Vede z náměstí Míru v Židlochovicích, cíl je u rozhledny Akátová věž na vrcholu Výhonu. Vypsána je tu i soutěž rodin - sčítají se cílové časy tří členů dvougeneračních týmů z jedné rodiny. V cíli pak závodníci z lidového běhu vytváří skvělou atmosféru účastníkům hlavního závodu, kteří kolem Akátové věže absolvují tři náročné okruhy.

Hlavní závod má parametry 5,6 km a 280 m převýšení, startuje v 10:30 (čelo hlavního závodu tak dorazí k rozhledně chvilku po doběhu posledních účastníků lidového běhu). Běží se stylem nahoru - dolů. Trať rovnoměrně stoupá z Náměstí Míru v Židlochovicích k Akátové věži. Ve vrcholových partiích závodníci absolvují tři stejné okruhy s parametry 900 m a převýšení 50 m nahoru a dolů. Po třetím oběhnutí rozhledny následuje rovnoměrné klesání zpět do cíle.

V cíli čeká na závodníky bohaté občerstvení a skvělá country kapela, při které závodníci zapomenou na bolavé nohy vybouchané v sebězích. Přihlásit se lze do 29. 5. za snížené startovné na stránkách závodu www.behynavyhon.cz, kde naleznete také veškeré další informace k závodu.

Článek byl publikován 26.05.2017, 07:56:11

Registrujte se na letošní Svinnský ISCAREX kros, nyní za 150 Kč, později nebo na místě 200 Kč