Firma ISCAREX s.r.o.SportTermínovka 2021KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2021
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAGELORENPardubický krajČeský běhBackground

Den, kdy na Pekláku hořela lýtka a pálila stehna

Pekelně náročnou trať slibovali pořadatelé z Iscarex týmu závodníkům, kteří usilovali o nominaci na červencové ME v běhu do vrchu stylem nahoru dolů. V Italském Arcu v areálu starobylého hradu tyčícího se nad městem čeká na závodníky podobně náročná trať, zpestřená navíc množstvím schodů. Na Pekláku si většina běžců sáhla až na dno svých sil a to nejen díky náročné trati, ale i teplému počasí. Boje o postupová místa byly s výjimkou juniorek napínavé až do konce.

V juniorkách, které běžely dva okruhy, by musela zasáhnout nějaká pekelná magie, aby Míša Stránská našla přemožitelku. Na pro Míšu domácí trati se zázraky neděly a v nepříliš početném startovním poli z toho bylo suverénní vítězství. Škoda, že nedorazilo juniorek více, sestavit kvalitní tým pro ME nebude jednoduché.

Junioři a ženy běželi společný závod a konkurence byla již kvalitnější. Peklák přiložil do kotle a prodloužil trať o další okruh. V juniorech s bezpečným náskokem zvítězil Viktor Šinágl. My jsme sledovali na trati především ženy. Na trati bojovala naše druhá členka z týmu Holky Stránský – Adéla. V prvním kole sledovala svoje soupeřky spíše ze zadních pozic. V druhém kole se začala posunovat vpřed a do třetího kola již vbíhala na třetí postupové pozici. V jednu chvíli to vypadalo, že by mohla atakovat i druhé místo Táni Metelkové, ale pekelné stoupání v nejprudší části sjezdovky útok zbrzdilo. Ája si třetí místo v seběhu bez problémů udržela a tak bychom měli na ME fandit čtveřici žen Pavla Schorná, Lucie Maršánová, Táťána Metelková a Adéla Stránská.

Nejtěžší zkouškou prošli již tradičně muži. Na Pekláku se navíc sešla dlouho nevídaná konkurence. Ostré tempo nasadil letošní maratónský mistr Petr Pechek a do druhého kola vbíhal na čele. V druhém kole se před Petra posunul Ondra Fejfar a především Jan Janů, který v dalších kolech před sebe už nikoho nepustil. Ondra s Petrem probíhali bok po boku do čtvrtého okruhu na druhém a třetím místě. Za nimi se v závěsu držel Tomáš Lichý a Filip Záveský. Za suverénním Janem, který závěrečnou část trati doslova proletěl pekelným tempem (jeho nová přezdívka by mohla být létající Jan) se v posledním seběhu tvrdě bojovalo o tři jisté postupové pozice mezi Ondrou, Tomášem a Petrem. Nakonec druhé místo uhájil Ondra, třetí doběhl Tomáš a pod stupni vítězů zůstal Petr Pechek. Na pátém místě s malým odstupem doběhl skvěle běžící další člen našeho týmu Filip. Gratulujeme!

Tečku za vydařenou kvalifikací udělala soutěž Peklák Challenge. Ti, co si netroufli na pekelné tratě, si mohli zkusit svojí kondici v běhu na jeden okruh a poměřit se s nejlepšími vrchaři. Úkolem bylo překonat nejlepší mezičas v závodě mužů nebo žen. Nikomu se to nepodařilo a tak můžeme snad konstatovat, že naši reprezentanti jsou dobře připraveni na boje o evropské tituly.

Výsledky naleznete na stránkách Sportbase nebo na zde na stránkách ISCAREXu (včetně fotek).

Tak na Pekláku zase někdy příště.

ISCAREX Team

Článek byl publikován 05.06.2016, 23:32:24