Firma ISCAREX s.r.o.SportTermínovka 2021KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2021
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAGELORENPardubický krajČeský běhBackground

Celkem vydařený výlet do Beskyd

Tento rok se chystám již podruhé proběhnout po vrcholcích Beskyd. Naše sběrné vozidlo vyjíždí z Prahy. Na místo závodu Soláň Čarták dorážíme až za hluboké tmy. Ještě dáme zlatavý ionťák a jdeme na kutě. V 6 hodin mě budí čilý ruch v místě startu a cíle závodu, který se nachází přímo pod okny. Ranní deštík, který netrvá dlouho, pročistí vzduch a kolem deváté už se klube slunko. Lehký rozklus, důkladné protažení a letmá kontrola potřebné výbavy-gely, proteinové tyčky a hlavně vodu.

Kolem mě se to hemží závodníky a zanedlouho stojíme netrpělivě na startu Valašského Hrbu. Na trať se vydává 140 lidí a čeká nás 55 km krásného horského běhu s převýšením 1914 m. Jak se píše v propozicích, trasa vede po turistické pěšině plynule vlnitým terénem v nádherném prostředí krásných lesů, celé umocněno inspirativními výhledy. Kratší tratě 10, 20, 30 km startují vždy v půlhodinových intervalech. Had závodníků vinoucí se směrem na Pálenici se stále více natahuje. Před sebou v kopcích vidím záda ostřílených soupeřek Kláry Rampírové a Kristýny Obručové, ale při sebězích, ač nejsou technicky náročné, se mi bohužel vzdalují. Asi 2 km před otočkou na Bumbálce potkáváme v protisměru nejrychlejší běžce. Kluci z kopce slušně svištěli, radost pohledět. Trať se stále vlní, až na vyjímku, vrchol Vysoká, žádná dlouhá prudká stoupání.

Asi by se dalo říct, že trať je příjemná a běhavá. Lesní úseky se střídají s loukami a kdo se občas rozhlédl, byl odměněn výhledy na okolní kopce. Po 30km běžíme kolem cíle a míříme směrem na Ptáčnici, kde nás čeká 2. otočka. Zde na mě doléhá menší krize. Kolem 37 km dobíhám Kristýnu. Pár kilometrů běžíme spolu, prohodíme pár slov, občerstvíme se a už nám zbývá posledních 12 km do cíle.

Předbíhám nebo možná předcházím pár soupeřů. Dostává se mi i povzbuzení. Ještě 2 km před cílem je poslední občerstvovačka. Tak si zobnu meloun, banán a čeká mě finiš. Diváci v posledním kopci povzbuzují a v cíli mi gratulují známí i neznámí. Usedám vedle Kláry a probíráme dojmy ze závodu.

A pocity? Volnost, radost, ale i bolest. A na otázku Aleše, jestli jsem se byla v neděli proběhnout? Odpověď zní ne. Ale byla procházka se psem, kolo a bázén.

Kdo nevěří ať to zkusí. A kdo má rád trochu čísel ať se podívá na www.valasskyhrb.cz

Zdraví Marcela

Článek byl publikován 10.06.2015, 12:35:19

Registrujte se na letošní Svinnský ISCAREX kros, nyní za 150 Kč, později nebo na místě 200 Kč