Firma ISCAREX s.r.o.SportTermínovka 2021KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Doporučujeme
ISCAREX Junior teamISCAREX pohár 2020
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARHOLBAELEVENPardubický krajČeský běhBackground

Jaroměřský kros 2015

V neděli se v krásném areálu pevnosti Josefov opět konal krosový běh, kterého se účastní děti, mládež, dospělí i senioři. Letošní závod přilákal přes 400 závodníků. Soutěžilo se v běžeckém poháru Iscarex, Přeboru Královéhradeckého kraje v přespolním běhu a Přeboru České republiky ČOS (České obce sokolské) a také o tituly Mistrů ČR kategorie Masters v krosu.

Neděle 12.dubna přivítala účastníky krosu již popáté objednaným překrásným počasím. Přesto se už před 8. hodinou před pořadatelským stánkem městnalo dost nedočkavých a natěšených sportovců všech věkových kategorií. Zápal pro sport sálal ze všech příchozích. Běh malebným prostředím historického areálu pevnosti Josefov si totiž velmi rychle vybudoval mezi sportovci svou tradici. Snad pro onu magickou kombinaci dobové atmosféry a zajímavou členitost přírodního terénu. Snad pro své kvalitní logistické a organizační zvládnutí pořádajícího TJ Sokol atletika Jaroměř, který se navíc snaží každoročně program obohatit o nové pestrosti a zajímavosti. Letos to byly masáže pro závodníky zdarma a nemusím připomínat, že se na čtyři profesionální maséry stála fronta. Faktem zůstává, že atmosféra v josefovském dolíku bývá nezaměnitelná. Letos tomu nebylo jinak.

Registrace sportovců probíhala velmi hladce a rychle, neboť předem online přihlášení sportovci měli už připravené obálky se svým startovním číslem (dokonce zcela nově i se svým jménem!), čipem od firmy Irontime a příslušným instrukcemi. Zbývalo pouze si čip správně připevnit nad levý kotník a pak už jen vyčkat na výstřel startovní pistole. Tedy někteří nedočkavci sebou cukali už při výstřelech z jiného náčiní. Bylo jím dělo obsluhované dobově vystrojenými vojáky, které svým výstřelem zahájilo sportovní klání a pak předjímalo některé ze závodů. Pro diváky povedená atrakce!

V úvodu hlavní pořadatel a ředitel závodu pan Jiří Pour předal slovo panu Kubinovi Jiřímu místostarostovi obce Jaroměř, který popřál štěstí účastníkům závodu, dále starostovi obce sokolské panu Kubinovi Jakubovi a poté zazněla ona rána z děla a na trať se vydali první dětští závodníci. V jejich závodě je podporovalo jarní smějící se sluníčko. Závodní tratě byly jako každoročně různě dlouhé a s odlišnou náročností, tak aby si na své přišli závodníci všech věkových kategorií. Velmi vážně a zábavně zároveň byl pojat i závod nejmenších, pod 7 let. Dětičky běžely 150 m a letos si, stejně jako starší závodníci, mohly připnout čip! Hrdost v očích většiny z nich neznala mezí.

Druhým rokem startoval tzv. Lidový běh, kde si mohl zaběhat opravdu kdokoli. Udělal tak něco pro své zdraví, zároveň ale i podpořil blaho druhých. Výtěžek startovného byl totiž příspěvkem pro vložený závod handicapovaných dětí, resp. na odměny pro ně. Běhu dětí s handicapem se letos účastnilo téměř 30 dětí. Do závodu se vrhly s vervou a běžely s opravdovým nasazením.

O doprovodný program pro děti zajišťovalo Hitrádio Magic. O zábavu a občerstvení diváků i sportovců bylo tedy postaráno výborně. Hlavní závod mužů a žen odstartoval po 13- té hodině. Na trasu se vydalo přes čtyřicet žen a asi osmdesát mužů. Vítězem letošního ročníku Jaroměřského krosu se stal atlet Hübl Radek z Runsport teamu . Mezi ženami byla nejrychlejší opět Táňa Metelková z TJ Sokola Hradce Králové.

Vyhlášení Mistrů ČR bylo pojato velice originálně a nikdo z diváků nebyl rozhodně zdržován očekávaným zdlouhavým vyhlašováním. Všichni z jednotlivých kategorií se vešli na bednu a byla to opravdu atmosféra nabitá atletickou energií. V rámci letošního udílení cen opět překvapili organizátoři originálními keramickými poháry z dílny keramiky paní Neufussové ze Střední odborné školy v Jaroměři.

Úspěchy Jaroměře najdete snad v každé kategorii a podrobně je můžete prostudovat na nových webových stránkách závodu www.jaromerskykros.cz nebo na facebooku. Celá akce byla organizována s podporou TJ Sokola Jaroměř, Města Jaroměř, Královéhradeckého kraje a dále firem Profiinstal Jaroměř, Pekárny Lično, Juta Dvůr Králové a Danone.

Jiří Pour

Článek byl publikován 21.04.2015, 08:02:10