Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

MARATONSTAV-ALTRA Český pohár v běhu do vrchu 2015 odstartoval

O uplynulém víkendu změřili vrchaři síly na prvních pohárových závodech...

V sobotu 11. 4. zdolávali běžci převýšení 340 m na trati dlouhé 6 km z Jiřetína na Jedlovou. Letošního IV. Ročníku Memoriálu Milana Krupky se zůčastnilo 79 závodníků. Nejlépe se s tratí se smíšeným povrchem na níž byl místy ještě sníh popral junior Sebastian Vošvrda z AC Mladá Boleslav v čase 26:23 následován Přemyslem Ježkem z AC Slovan Liberec a Jakubem Pšeničkou v barvách ČKS SKI Jilemnice. V soutěži žen zvítězila Renata Hájková před svoji oddílovou kolegyní z Maratonstavu Úpice Blankou Paulů. Třetí místo vybojovala Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice.

V neděli 12. 4. čekal vrchaře závod zařazený do kategorie B a to z Chřibské na Studenec. Na start tohoto závodu se postavilo 49 běžců. Převýšení 397 metrů nejrychleji zdolal Jakub Pšenička ze SKI Jilemnice. K překonání trasy 6,1 km mu stačilo 27 minut a 45 vteřin. S odstupem devíti vteřin doběhl na druhém místě Jan Herda z SKP Nymburk a třetí místo obsadil Jan Malý z ELEVEN Run Teamu. Mezi ženami potvrdily své kvality závodnice TJ Maratonstav Úpice. Nejrychleji tentokráte běžela Blanka Paulů, která překonala svou týmovou kolegyni Renatu Hájkovou o 30 vteřin. Třetí místo vybojovala Kateřina Wackermannová z Krásného pole.