Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Iscarex team na veteránském MS v běhu do vrchu

Běžci z Iscarexu se zúčastnili na konci září veteránského mistrovství světa v běhu do vrchu. Německé Zell am Harmersbach, nedaleko francouzských hranic, hostilo ve dnech 26.-28. 9. 2003 více než 800 účastníků z 22 zemí světa. Česká výprava čítala 53 závodníků a byla jednou z nejpočetnějších.

Skvělá konkurence, výborná organizace a zejména divácká kulisa na trati dlouhé 10 km s převýšením 700 m, to byl typický příklad německé důkladnosti s jakou toto běžecké setkání připravili a propagovali. Německá výprava se stala také nejúspěšnější v počtu získaných medailí, což bylo pro organizátory tou nejlepší odměnou.
Při slavnostním dekorování vítězů ve Schwarzwald Halle, kterému přihlíželo okolo tisíce diváků, jsme tentokrát českou hymnu neslyšeli. Češi získali 2 medaile, stříbrnou v kategorii M70 Jan Buchar a bronzovou v kategorii W45 vybojovala naše bývalá vynikající lyžařka Blanka Paulů.
Jak si vedli běžci z Iscarex teamu? V nejmladších veteránkách v kategorii W35 obsadila Eva Jirásková 17. místo, když vyběhla na Brandenkopf v čase 1:09:41, Míla Keprtová v kategorii W50 skončila 10. v čase 1:04:29, v mužích M40 obsadil Aleš Stránský 14. místo v čase 45:52 a v kategorii M50 si s bolavým kolenem dokulhal pro 120. místo Jan Šimůnek st.
Veteránský šampionát se po všech stránkách vydařil, snad jen těch medailí jsme mohli přivézt trochu více. Příležitost k tomu bude opět za rok na sklonku srpna, kdy si dají dostaveníčko nejlepší veteránští běžci do vrchu tentokrát v italské Suse.